NOVINKY V MATRIÁLECH, KTERÝCH VYUŽÍVÁME

C O R I A N

        Corian je originální povrchový materiál, jehož výhradním výrobcem je americká firma DuPont. Byl vynalezen v polovině šedesátých let a měl nahradit kámen v interiérech, (ten totiž vypadá sice honosně, ale dýchá chlad). Podobný kameni je svou solidností a stálostí, ale je teplý a milý na dotek. Využíváme jej v domácnostech, v komerčních interiérech (PRAŽSKÝ HRAD), jako jsou banky, hotely, restaurace a obchody - především proto, že proukazuje své velmi dobré vlastnosti jako je tvrdost, houževnatost, otěruvzdornost a nepoddajnost. Nelze jej štípat, není tříštivý ani křehký - takže opravdu vydrží více než jiný materiál.

        Dává netušené možnosti ve zpracování. Jelikož spolupracujeme s předními pražskými architekty, kteří mají v některých návrzích velmi striktní požadavky, stal se tento materiál velice oblíbeným a používaným - dá se řezat, frézovat, brousit, lepit – podobně jako tvrdé dřevo – kromě toho se dá také tepelně tvarovat, nejsou vidět spoje, takže plocha vypadá jako vyrobena z jednoho kusu materiálu, i když z technických důvodů bylo třeba sestavit daný výrobek z více částí. Je možné také vytvářet mozaiky, intarzie, loga.
        Voda i vlhkost zůstávají na povrchu, čímž je zajištěna maximální hygiena, protože nevzniká žádný prostor pro usazování bakterií a plísní.

 


SORTIMENT A SLUŽBY - co nabízíme?

1. ATYPICKÝ DESIGN A INDIVIDUÁLNÍ PRODUKCE NÁBYTKU

2. KOMPLEXNÍ VYBAVOVÁNÍ CELÝCH INTERIÉRŮ NA KLÍČ

3. BYTOVÝ NÁBYTEK, VYBAVOVÁNÍ KUCHYNÍ, KANCELÁŘE, RECEPCE.

4. ZAKÁZKOVÁ VÝROBA PODLAH, DVEŘÍ, OKEN, SCHODŮ, ZÁBRADLÍ, DŘEVĚNÝCH FASÁD

5. SPOLUPRÁCE S ARCHITEKTY

(Včetně doplňujících služeb a obslužných procesů od skladování, celkové logistiky až po dopravní služby, montáže a opravy na místě provedení.)

MATERIÁLY

- výchozí materiály používané v souladu s naším zaměřením

DŘEVO: masiv, LTD lamino, dýhy, HPL lamináty, MDF, překližka

KOV: především nerezové součásti, díly a doplňky

DOPLŇUJÍCÍ MATERIÁLY: plast tvarovaný i ohýbaný, bezpečnostní sklo a skleněné doplňky, keramika, Corian

POVRCHOVÉ ÚPRAVY: lakování různými druhy laků zejména polyuretanu a využívání vysokotlakého nástřiku s cílem dosáhnout vysoké kvality a trvanlivosti povrchu na různých typech používaných materiálů

TECHNOLOGIE

        Technická a technologická vybavenost firmy představuje jednak standardní kolekci strojů a zařízení jako PILY, FRÉZY, ŠIKMOPÁSMOVOU EGALIZAČNÍ BRUSKU, OLEPOVACÍ STROJ, DÝHOVACÍ LIS, CNC OBRÁBĚCÍ CENTRUM.

        V rámci rozvoje firmy jsme se specializovali jako autorizovaný zpracovatel CORIANU, čímž umožňujeme našim klientům obohatit jejich výběr a možnosti v návrzích interiérů a následné realizaci.


 
 

        Corian je v současnosti nabízen ve více než 100 barevných odstínech. Jednotlivé barvy se dají vzájemně dobře kombinovat, a tak uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Snadná je i kombinace s dalšími materiály jako např. nerez, keramika či dřevo.


 

        V souladu s moderními přístupy a trendy věnujeme velkou pozornost ekologické likvidaci všech našich výrobních i nevýrobních odpadů a zpětné recyklaci materiálů.

 
TISK   |   MAPA STRÁNEK   |   Přidat k oblíbeným